HİZMETLERİMİZ

Klasik Masaj (İsveç Masajı)

Klasik Masaj (İsveç Masajı)

Klasik isveç Masajı Nedir ?

Profesyonel bir terapi tekniği olan isveç masajı günümüzde oldukça popüler hale gelen bir spa tekniğidir. Özellikle artan iş stresi ve hayat sorunları derken kişiler giderek monotonlaşan yaşamlarıyla birlikte birçok sağlık sorunu ile karşılaşırlar. Bu sorunları aşmanın en önemli yolu ise klasik isveç masajı olarak tanımlanan bir spa tekniği olan terapiden geçer. Özellikle bedensel anlamdaki sorunların çaresi olarak görülen klasik isveç masajı faydaları saymakla bitmez.

İnsan bedeninin hemen hemen düzenli bir şekilde ihtiyaç gösterdiği terapi türleri içinde bu tedavi şekli içlerinde en büyük önem taşıyanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Son zamanlarda akıllara takılan bir başka soru ise bu tedavinin yani klasik isveç masajının bali masajı ile karşılaştırılmasıdır. Bali masajı bu tür içinde öteki terapi türlerine oranla daha sert ve spesifik bir masaj iken klasik isveç masajı daha farklı sırt masaj teknikleri ile yapılmaktadır. Bali masajı terapisinden bu şekilde ayrılmaktadır.

Ne şekilde ve nasıl yapılır?

Her spa terapisinde olduğu gibi bu tedavi de kişiye özel bir oda da ya da bir otel de spa alanı içerisinde o kişiye özel ayrılmış aromaterapi kokuları içinde hazırlanmış sedye ya da yataklarda yapılmaktadır. Aromaterapi masajı gibi masaj teknikleri ve yağların ön plana çıktığı be tedavide akla ilk gelen soru klasik isveç masajı nasıl yapılır ve faydaları nelerdir? Olarak şarkımıza çıkmaktadır. Masör yada masöz kişiyi sedyeye yatırdıktan sonra ona rahatlaması için özel yağlar ile ovma işlemine başlar. Burada ön plana çıkan şey ise friksiyon nedir ve sırt masaj teknikleri sorularının cevabıdır? Terapist belirli mini dokunuşlar ile friksiyon tekniklerini kişinin sırt bölgesine yapar. Klasik isveç masajı faydaları içinde belki de en önemli özelliklerden biri spa nasıl yapılır sorunun cevabının burada ortaya çıkmasıdır. Klasik masaj türleri içinde yer alan isveç masajı fiyatları ile diğer bali masajı ve sultan masajı özelliklerine göre çok daha büyük avantajla öne çıkıyor.